Головна > Виноградівщина / Суспільство / Події Виноградівщини > У Виноградівському районі оновили ще один угорський клас

У Виноградівському районі оновили ще один угорський клас


24-09-2018, 14:30. Розмістив: redaktor

У п’ятницю, 21 вересня у Новому Селі Виноградівського району відбулося урочисте відкриття оновленого класу з угорською мовою навчання у загальноосвітній школі населеного пункту. Капітальний ремонт класу виконали за фінансування Генерального консульства Угорщини у місті Ужгород.
Директор НВК, Марія Комаромі, розповіла, що загалом в школі навчається 210 діток, а у першому класі з угорською мовою навчання – 11. Школа є двомовною і нараховує 5 угорських класів. Крім того, навчальний заклад активно бере участь у різноманітних грантових програмах. До прикладу, вікна їм допомогли замінити МЗС Угорщини та Закарпатська ОДА. Щодо нового класу, то в ньому провели капітальний ремонт: знесли стіну та розширили простір, поставили якісну підлогу.
Йожеф Бугайла, Генеральний консул Угорщини в Ужгороді, зауважив, що коли до нього звернувся місцевий священнослужитель з проханням допомогти у ремонті класу він одразу погодився.
«Я радий, що першокласники зроблять свої перші кроки стежкою знань уже в оновленому, гарному та зручному класі. Ми зі свого боку, як добрі сусіди, й надалі підтримуватимемо Закарпаття та Україну в цілому. Я сподіваюсь на подальші плідні партнерські відносини, незважаючи на теперішню напружену ситуацію, ми й надалі, як 1000 років тому, в мирі житимемо разом», – наголосив Йожеф Бугайла.
В.о. голови Виноградівської РДА, Наталія Костелеба-Веремчук, теж звернулася до присутніх – відкриття нового класу свідчить про те, що населений пункт живе та процвітає: «Найкраща інвестиція – вкладати у майбутнє підростаючого покоління, зокрема, щоб вони могли навчатися у комфортабельних умовах. Дякую нашим угорським друзям за їхній вклад у розвиток наших населених пунктів, особливо там, де проживають національні меншини».
Користуючись нагодою, пані Наталія вручила подяку Виноградівської РДА Йожефу Бугайла за значний внесок у соціально-економічний розвиток району, а першокласникам подарувала цінний подарунок – ноутбук.


Повернутися назад