Головна > Виноградівщина / Суспільство / Події Виноградівщини > У Підвиноградові відбулися збори громади, аби вирішити конфлікт з ромами

У Підвиноградові відбулися збори громади, аби вирішити конфлікт з ромами


28-01-2018, 18:27. Розмістив: redaktor

 

Градус напруги в селі на Виноградівщині не знижується. Наш кореспондент сьогодні побував на місці подій, аби дізнатися нові подробиці суперечки.


Цього тижня у селі Підвиноградів селяни заварили паркан будинку, який придбали роми на вулиці, де досі вони не проживали. Таких радикальних методів мешканці вжили через те, що не хочуть жити поряд з ромами. Адже, зі слів місцевих,  що роми часто конфліктують з ними, не притримуються правил гігієни, скоюють крадіжки. А головне, мотивують селян, якщо поселиться хоч одна ромська сім’я поряд з ними, то роми почнуть «виїдати» з вулиці всіх підряд, щоб заселити «своїми». б’ють людей.

А вже сьогодні по обіді, у неділю, 28 січня, відбулася зустріч громади із представниками нацменшини. Завітали на збори й сільські депутати та Роман Фурман – депутат обласної ради. Голови села, чомусь, не було…

Головним завданням зборів було знайти компроміс у цій ситуації. Селяни притримуються своїх вимог: щоб роми жили на своїй території і там продовжували будівництво. Адже їх таке сусідство не влаштовує.

Одна із жительок розповідає, що її чоловіка побив ром у власному огороді, а через отримані травми чоловік помер.

Кожен із місцевих жителів розуміє, що будь-якій людині потрібно десь жити, але через різну культуру разом із іншими людьми вони не вживаються. Роми запевняють, що будувати будинки або їх купляти нема де, земельні ділянки особисто їм не виділяються, а щоб отримати її стоячи в черзі, потрібно чекати 100 років.

У ході дискусій, ром-власник погодився продати будинок і дав тиждень на його купівлю. Через занадто емоційні розмови обох сторін, вони вирішили зустрітися у середу наступного тижня, щоб обговорити деталі домовленостей.

 

 


Повернутися назад