Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

Унікальні музеї Виноградівщини

Музейкультурно-освітні та науково-дослідні заклади, які призначено для вивчення, збереження та використання пам'яток природи, матеріальної і духовної культури, прилучення громадян до надбань національної і світової історико-культурної спадщини. Щороку 18 травня святкується Міжнародний день музеїв, у деяких країнах проводиться Ніч музеїв. 

На Виноградівщині є кілька музеїв. 

Найбільший – Затисянський комплекс у селі Тисобикень. Його заснували в далекому 1970-му з ініціативи голови місцевого колгоспу «Прикордонник» Андора Бірова в маєтку родини Фогараші, який споруджений у 1890 році у стилі неокласицизму. Тут представлено культуру та побут Затисянського регіону, колишнього комітату Угоча. 
Комплекс складається з історичного музею, етнографічного під відкритим небом (у колишньому парку маєтку), а також картинної галереї в селі Пийтерфолво, каже пані Горнецкі. 
 

Маєток Фогараші та волоські візерунки


Музей знаходиться в палаці Фогараші. Крім нього, зберігся парк із платанами та липами й сімейна графська каплиця. Експонати розповідають про історію краю від «графських» часів до сьогодення. Особливо цікавою є виставка народної кераміки, меблі віденського бароко, зал сувенірів. У парку є меморіальний знак у пам’ять жертв татарської навали 1717 року. 

Скансен має три садиби – будинок заможного селянина (складається з сіней, передньої частини з ґанком і задньої з коморою, а стіни мащені глиною), сільська школа (покрита черепицею, поєднувала приміщення для навчання й помешкання вчителя з сім’єю) та хатина батрака (з плетеними стінами і опорними балками, що було перевагою під час повеней на Тисі), які представляють взірці народної архітектури та побуту кінця ХІХ – початку ХХ століття.А от у галереї зберігаються близько 200 картин відомих художників Закарпаття. Розташована вона в будівлі 1864 року, яка раніше слугувала за літню резиденцію Ендре Дьордя, угорського міністра сільського господарства. У 1986-му її відреставрували. 

Музей леквару в Ботарі відкрили ще в 2012 році. 

Сьогодні тут є не менше 15-ти видів повидла із різних ягід та фруктів, а також різні джеми з 28 країн світу. 
Відвідувачам пропонують продегустувати 6 сортів варення і в залежності від пори року їх види можуть змінювати. Цікаво, що поряд зі стандартним абрикосовим, ожиновим чи полуничним туристам пропонують скуштувати і досить нестандартні варіанти, наприклад повидло із шипшини. Окрім того, що це смачно це ще й дуже корисно, оскільки в шипшині багато вітаміну С і її радять вживати для профілактики застудних захворювань. А от для покращення травлення варто їсти сливовий леквар. 
До речі, сливове повидло якраз і є справжнім лекваром. Технологія його виготовлення досить складна і тривала – інколи займає до 24-х годин, а якщо об’єми дуже великі то й півтори доби.У справжньому лекварі відчувається смак диму,він не є дуже солодкий і за консистенцією густий. Цікаво,що додавати його можна як у солодку випічку – у різноманітні тістечка та десерти, а також непогано смакує леквар і з м’ясними продуктами.У відвідувачів ті ж емоції – зізнаються, що і не думали, що з деяких ягід можна виготовити повидло, та й до того ж таке смачне. 
Музей леквару внесений у «Солодкий маршрут» області, за яким відвідують також винні підвали, гастрономічні фестивалі та інші смачні родзинки краю. Приємно, що з кожним роком їх дедалі більше, а тому туристу цікаво повертатися на Закарпаття.
 

Виноградівський районний історичний музей
 
 
Виставковий матеріал музею насилу вміщається в 8 просторих залах. Кожен з них відображає певну віху історії Виноградова та Закарпаття. Вивчаючи експонати музею, можна зустріти по-справжньому цікаві артефакти. Приміром, знахідки розкопок в Королево - найстародавнішої європейської стоянки первісних людей. Або бронзові предмети 2 тис. До н. е., які займають почесне місце в експозиції музею. Рідко який музей України може похвалитися такою ж колекцією народного ткацтва і рукоділля, як Виноградівський історичний музей. Більше 2 тисяч вишитих рушників, одягу, домашнього текстилю здивують кожного відвідувача. Цікаво, що більшість текстильних виробів вироблено руками угорських і румунських господинь в 18-19 століттях.Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.