Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

Чи буде горіти суха трава на Виноградівщині, залежить від свідомості громадян

 

Щороку, з настанням теплої весняної погоди, зі шпальт друкованих, теле- та інтернетвидань чуємо сумну статистику про шкоду, що наносять пожежі сухої трави та чагарників. В різних куточках країни щоразу недотримання правил пожежної безпеки, недбалість та байдужість людей призводить до знищення вогнем житлових будинків або господарських будівель, нерідко полум’я перекидається на лісові масиви. Та найжахливіше, що в деяких пожежах гинуть люди. Саме 1 липня 2017 року під час гасіння пожежі сухої трави пожежними, у с. Річки, Жовківського району, Львівської області, було виявлено тіло жителя с. Шабельня цього ж району, 1952 року народження.

Не винятком таких невтішних звісток може стати і наш Виноградівський район, де за рік в середньому фіксується від 60 до 120 пожеж в екосистемах.

         Чи можна уникнути небезпеки що несе у собі спалювання сухотрав’я? Можна, запам’ятавши та дотримуючись таких рекомендацій:

         - при прибиранні території, відпочинку на природі пам’ятайте, що необережне поводження з вогнем – загроза виникнення пожеж;

         - не розпалюйте багаття біля кущів та дерев, серед сухої трави і листя та чагарників, тим більше у вітряну погоду;

         - якщо вже почали спалювання, то ні в якому разі не залишайте багаття без нагляду! Вогонь, особливо у вітряну суху погоду дуже швидко поширюється на великі площі;

         - дотримуйтесь безпечних відстаней спалювання сміття та трави від будівель та споруд – не менше 10 м.

         - ні в якому разі не розпалюйте багаття в лісі та лісосмугах!

         - Будьте обачними при палінні, не кидайте недопалки в суху траву.      

       Дотримуйтесь правил пожежної безпеки під час проведення весняно-польових робіт та правил поведінки у екосистемах і лісопаркових зонах! Адже навмисне спалювання чагарників та сухої трави несуть значну загрозу розповсюдження пожеж на будівлі, лісові масиви, забруднення навколишнього середовища, загибелі людей, тварин, птахів. Крім цього, в результаті відсутності надійних джерел водопостачання, доріг та під’їздів до місць гасіння пожеж вони призводять до значних матеріальних затрат не тільки самим громадянам, а й державі.

           Тож в зв’язку з настанням пожежонебезпечного періоду, Виноградівський районний відділ Управління Державної служби з надзвичайних ситуацій ще раз звертається до мешканців та гостей району з проханням суворо дотримуватись правил пожежної безпеки під час проведення весняно-польових робіт та правил поведінки у екосистемах і лісопаркових зонах.

     Пам’ятайте! Пожежу легше попередити ніж гасити.

Виноградівський районний відділ

Управління ДСНС України у Закарпатськійобласті

Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.