Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

Допомога при народженні дитини не скасовується: все про розмір соціальної допомоги, безкоштовні бебі-бокси та муніципальну нянюЯк повідомила прес-служба Держстату, чисельність населення країни з початку року скоротилася на 165,6 тис. осіб, і становить 42 млн 220 тис. осіб. Соціологи зазначають, що українки бояться народжувати, оскільки не впевнені в завтрашньому дні.
Недоречно ще поширювалися чутки про можливе скасування декретних виплат. Однак чиновники стверджують, що допомогу при народженні дітей скасовувати не будуть. Мало того, – будуть шукати можливості для більшої підтримки сімей з малюками.
Декретні платять навіть безробітним
За нашим законодавством право на отримання декретних виплат (допомоги по вагітності та пологах) має кожна вагітна жінка, у тому числі неповнолітня. Але розмір допомоги та порядок її виплати залежить від того, працює вона чи ні.
Відпустка по вагітності та пологах становить 126 днів: 70 календарних днів до пологів і 56 днів після. Якщо виникли ускладнення при пологах або вагітність багатоплідна, тривалість післяпологової відпустки збільшується до 70 днів, і декретні виплати будуть нараховані за 140 календарних днів. А жінкам, зарахованим до 1-4 категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, оплачують 180 днів декретної відпустки.
Працюючі жінки декретну допомогу отримують за місцем роботи в розмірі 100% від середньої зарплати – відразу за весь період декретної відпустки. Непрацюючим жінкам виплачується допомога в розмірі 25% від обсягу прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатної особи.
Нині розмір цього прожиткового мінімуму становить 1777 грн, з 1 грудня він підвищиться до рівня 1853 грн. Підставою для призначення допомоги непрацюючим жінкам є довідка встановленого зразка, видана лікувально-профілактичним закладом, та заява майбутньої мами. Це допомога призначається у тому випадку, якщо звернення за нею надійшло не пізніше ніж через півроку з дня закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, і виплачується жінкам за весь період відпустки.
Держдопомога непрацюючим призначається і виплачується органами соціального захисту населення за місцем проживання.
Кругленька сума після народження малюка
Державну допомогу при народженні дитини мають право отримувати всі громадяни України. Гроші в розмірі 41280 грн надаються одному з батьків, який постійно проживає разом з дитиною в Україні. Перша виплата становить 10320 грн, решта суми допомоги виплачується рівними частинами протягом 36 місяців. Сума у 41280 грн – незмінна і не залежить від того, яка за рахунком дитина народилася у сім’ї. А у разі народження двох і більше дітей допомога надається в такому ж розмірі на кожну дитину.
Призначають цю допомогу органи соціального захисту за умови пред’явлення паспорту або іншого документа, що посвідчує особу, свідоцтва про народження дитини та заяви у встановленій формі. Допомога виплачується щомісяця на того з батьків, який її оформляв – як через «Укрпошту», так і на банківську карту.
Однак потрібно пам’ятати, що ця допомога призначається у тому випадку, якщо відповідне звернення в органи соціального захисту надійшло не пізніше ніж через 12 місяців з дня народження дитини.
Бебі-бокси і «Муніципальна няня»
Для того, щоб підтримати сім’ї, в яких народжуються діти, Кабмін наприкінці травня 2018 року прийняв постанову №427 «Деякі питання реалізації пілотного проекту по соціальному захисту сімей з дітьми та підтримки розвитку відповідального батьківства». Цей документ передбачає надання батькам новонародженого бебі-боксів вартістю 5 тис. грн з набором товарів для новонароджених та відшкодування витрат на послуги няні дітям до трьох років. Допомога «Муніципальна няня» буде надаватися в розмірі прожиткового мінімуму для дітей до шести років.
Що стосується бебі-боксів, то їх будуть отримувати не всі.

«Передбачається, що при виписці з пологового будинку мама з дитиною отримують цей пакунок малюка, – каже керівник експертної групи директорату соціальних послуг Мінсоцполітики Оксана Сулима. – Якщо в пологовому будинку його не буде, то його забезпечує орган соціального захисту. А тим, хто буде народжувати вдома, такий пакет не видається. І якщо мама відмовляється від дитини, і маля залишається в пологовому будинку, їй теж пакет не належний».
А послугу «Муніципальна няня» почнуть впроваджувати у вигляді пілотного проекту з 1 січня 2019 року. Протягом року його нададуть певній кількості сімей з дітьми. Подальша його доля залежатиме від того, наскільки ефективним його визнають
Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.