Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

У Польщі українських заробітчан використовували для примусової роботи


Жертвами поляка стали 540 осіб, які не отримали, щонайменше, 4,5 млн злотих заробітної плати.

У Польщі співробітники Морського відділу Прикордонної служби затримали 42-річного поляка, який використовував своїх співгромадян та іноземців, у тому числі, українців, для примусової роботи на будівництвах. Його жертвами стали 540 осіб, які не отримали, щонайменше, 4,5 млн злотих (понад 1 млн євро) заробітної плати та інших виплат. Про це повідомляє Польське радіо у вівторок, 6 листопада. 
На слід злочинної діяльності 42-річного чоловіка прикордонники вийшли рік тому, під час перевірки фірми в Вейгерівському повіті Поморського воєводства. Він через оголошення знаходив для роботи на будівництвах поляків, а також громадян України, Білорусі, Грузії та Молдови.
Спочатку ці особи працювали у фірмі чоловіка, де з них вибирали тих, кому найбільше потрібна була робота, а також слухняних і піддатливих для впливу і маніпуляцій. Таких працівників фірма відправляла на роботу на будівництво в Польщі і Швеції. 
За інформацією слідства, з працівниками не підписувалися угоди або ж вони складалися незрозумілою для них мовою, часто у робочих відбирали паспорти та інші документи, а зарплату вони не отримували взагалі або отримували невелику її частину. Коли працівники нагадували про зарплату, їм погрожували депортацією або безпідставно звинувачували у крадіжці, посилаючи заяви в правоохоронні органи.
Також чоловік організував збори, під час яких залякував, принижував і навіть бив працівників. З 2016 року і до осені 2018 року чоловік використовував для примусової роботи, як мінімум, 540 чоловік, а невиплачена зарплата досягла, щонайменше, 4,5 млн злотих. Організатор шахрайства використовував ці кошти для розвитку своєї законної господарської діяльності.
За даними слідства, йому в цьому допомагали дві жінки, які здійснювали десятки банківських операцій між декількома сотнями банківських рахунків для приховування джерела походження коштів. 
Поляку пред'явлено звинувачення в торгівлі людьми, за що йому загрожує, щонайменше, три роки позбавлення волі. Жінок звинуватили у відмиванні коштів. За це передбачено покарання до 10 років ув'язнення.
Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.