Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

Ще одна смертельна хвороба швидко поширюється Україною

 

В Україні почастішали випадки захворювання на ботулізм, без негайного лікування це захворювання може призвести до летального результату.

За результатами 2017 року більше сотні українців опинилися в лікарні, а 11 з них – померли, передає НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на ICTV.


Як правило, симптомами хвороби є звичайне харчове отруєння. У хворого нудота, діарея, характерний біль у животі. Однак важливо не проґавити й характерну для ботулізму симптоматику.

 

Перш за все – це порушення зору, подвоєння в очах. Одночасно виникає спрага, постійна сухість у роті, може змінитися тембр голосу. У важких випадках, при ураженні дихальних м’язів, пацієнтів турбує відчуття нестачі повітря, тягар у грудях. Так розвивається дихальна недостатність. Це і є причиною смерті при ботулізмі.

Крім того, спеціальна сироватка, яка може врятувати від летальних наслідків, є не у кожній українській лікарні. МОЗ вже звернулося у всі регіони, аби ті повідомили про свої потреби у сироватках.

Збудник ботулізму є всюди, тобто може знаходитися в кишечнику абсолютно здорової людини, в кишечнику у тварини, у ґрунті чи на будь-якій поверхні. Однак він розвивається і досягає своїх смертельних проявів лише у безкисневому середовищі, наприклад у консервації.

«Цей збудник починає вегетувати, із спори з’являється вегетативна форма, яка і виділяє цю найсильнішу з усіх біологічних отрут. Вона у 375 тисяч разів сильніша за отруту гримучої змії», – розповідає головний позаштатний інфекціоніст МОЗ України Ольга Голубовська.

Інкубаційний період ботулізму триває від лічених годин до кількох днів. Однак, чим важче захворювання і чим більше людина з’їла зараженого продукту, тим коротший інкубаційний період. Зараження ботулізмом насамперед пов’язане із вживанням різноманітних домашніх консервів, паштетів та власноруч засоленої риби. Адже для приготування такої продукції вдома немає всіх технологічних і санітарних можливостей.

Якщо цьогоріч перші захворювання ботулізмом спричинені виключно вживанням продуктів власного виробництва, то минулого року ботулізм був навіть промисловим. Тобто заражені продукти продавали здебільшого у роздрібних магазинах та на стихійних ринках.

Аби вберегтися, експерти рекомендують купувати продукти харчування там, де є жорсткий контроль. На агропромислових ринках, у супермаркетах, та магазинах, де працюють фахівці, які нестимуть за це кримінальну відповідальність. І, звичайно, бути вкрай обережними з домашньою консервацією та солінням риби. А найважливіше – пам’ятати, що хворобі легше запобігти, ніж лікуватися від неї.

 

Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.