Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

Слідом за флюорографією Супрун почала розвінчувати міфи про здоров'я

ТОП-5 переконань, розвінчаних Супрун
 

Виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун ознаменувалася в Україні не лише введенням в дію медичної реформи, а й своїми заявами, які стосуються спростування популярних серед українців поглядів і переконань на здоров'я та лікування. Ці заяви Супрун викликали бурхливі реакції в суспільстві.

Ми зібрали найбільш яскраві розвінчані міфи.

Дисбактеріозу не існує!

Одне з останніх "руйнівних" заяв Супрун стосувалося дисбактеріозу.

"Якщо вас направили здавати аналіз на "дисбактеріоз" або ви отримали невтішний результат і почали лікуватися від нього - не поспішайте. У міжнародній медицині немає такого діагнозу", - писала чиновник.

Так, за її словами, вчені до цих пір поглиблено вивчають питання мікрофлори людського організму і навіть останні дослідження в цій області не можуть сказати, яке ж співвідношення бактерій є правильним.

Разом з тим, в лікарнях через раз можна почути від лікарів про дисбактеріоз, зокрема, про його активну профілактицу.
 
Протяги не є небезпечними

З настанням тепла і "загостренням" конфлікту між любителями прохолоди і тими, "кому дме", Супрун спростувала черговий міф - протяги зовсім не є небезпечними. І навіть навпаки.

"Сам по собі протяг не є чимось поганим. Як не є поганим і вітер. Адже люди частіше хворіють від інфекцій, які є в повітрі, а не від самого повітря. Тому протяг як такої не загрожує здоровій людині", - зазначила вона .

Більш того, чиновник додала, що якщо постійно уникати протягу, сидіти в замкнутому приміщенні і кутатися в одяг - ви навпаки робите себе більш уразливим.

Як би там не було, невропатологи все одно рекомендують уникати протягів. Адже потоки холодного повітря можуть спровокувати всілякі невралгії, зокрема, потиличного нерва, трійчастого і т.д.
 
ВСД - вигадка

Спростувала Супрун і існування ще одного популярного в Україні діагнозу - ВСД. Як відомо, вегетосудинну дистонію "ставлять" чи не кожному третьому пацієнту, який звертається до лікаря зі скаргами на періодичні головні болі, запаморочення, перепади тиску та ін.

"Якщо вам або вашим близьким записали в медичній картці ці три загадкові літери - ВСД - забудьте про них. Це великий радянський міф, який народився за відсутності доступу до бази джерел доказової медицини", - відрізала чиновник.

За її словами, ВСД - не діагноз, а сукупність симптомів, які говорять про наявність істотних збоїв в організмі і вимагають детальної діагностики.

Разом з тим ВСД в Україні часто продовжують діагностувати і "лікувати" - вітамінами і заспокійливими. Сама Супрун з цього приводу додала, що так лікарі просто "зливають" пацієнтів.
 
Перекис, як подорожник

Засіб, який напевно знайдеться в кожній українській аптечці - перекис водню, теж виявився просто міфом.

"3% розчин перекису водню, який багато сімей використовують як засіб першої і часто єдиної допомоги при невеликих пораненнях - не загоює і не знезаражує рани. Більш концентрований розчин (від 30% і вище) - подіє, проте тоді ви отримаєте хімічний опік", - зазначила Супрун.

Так, перекис за її словами, ефективна тільки для механічного очищення ран, але в такому випадку вона з легкістю замінюється водою.
 
Манту можна мочити!

І останнє, що викликало бурхливу реакцію серед читачів - пробу Манту можна мочити!

"Вода ніяк не може вплинути на пробу Манту. Адже ін'єкція туберкуліну вводиться під шкіру, куди вода сама по собі не проникає", - зазначила глава МОЗ.

Тому всі, хто боїться пускати дітей митися після проби, можуть розслабитися - на результат тесту це не вплине, незважаючи на залякування з дитинства.
Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.