Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

Оформлення ДТП: що потрібно знати водіям і які порушення допускають копи

 

Умисні або неусвідомлені помилки поліцейських, які працюють на місці ДТП, часто не дозволяють суду встановити винного.


Про це пише адвокат адвокатського об’єднання "Колегія” Євген Сунев в ексклюзивній статті для видання "Гордон”, передає "Народна Правда”.

Як оформляють ДТП і які документи складають поліцейські?

Завдання поліцейських, які прибули за викликом на місце ДТП, – скласти низку документів, після розгляду яких суд визнає особу винною чи невинною у ДТП. У деяких випадках складені інспекторами документи не дають змоги судам визначити винного: у підсумку виходить ДТП, у якій ніхто не порушив правил.

Насамперед поліцейські складають протокол про адміністративне правопорушення. У цьому документі інспектор зазначає, хто з водіїв, на його думку, порушив правила дорожнього руху. Протокол підписує особа, яку притягують до відповідальності. У деяких випадках такий протокол патрульні складають на двох учасників ДТП, якщо (на їхню думку) обидва водії порушили ПДР.

Другий документ – схема пригоди чи схема місця ДТП. Тут інспектор патрульної поліції зобов’язаний зазначити точні відомості, які дають змогу відновити розміщення транспортних засобів після ДТП. Схеми, складені інспекторами реформованої поліції, украй рідко допомагають відновити розміщення автомобілів: вони рясніють неточностями, практично завжди в них немає необхідної інформації про знаки дорожнього руху, розмітки і точки, які дають змогу точно встановити відстань автомобілів до розмітки.

Також інспектори поліції беруть письмові пояснення учасників пригоди та свідків, використовуючи для цього спеціальні бланки. Усі ці документи правоохоронні органи передають до суду, який установлює винного.

Які порушення допускають поліцейські, складаючи протокол?

Неправильно зазначено дату і час адміністративного правопорушення. Дату плутають дуже рідко, час – дуже часто, тому в суді доводиться відновлювати хід подій ДТП, використовуючи інші дані.

Помилково зазначено дані свідків ДТП, відсутні їхні підписи або взагалі свідків не зазначено.

Неточно зазначено вулицю, де сталася ДТП.

Зазначено загальний пункт ПДР, який нібито порушив учасник ДТП. Тобто замість пункту, який конкретно й однозначно визначає дії водія, у проколі написано загальний пункт, який не дає змоги суду визначити, у чому ж було порушення ПДР із боку водія.

Які порушення бувають під час складання схеми ДТП?

Не зазначено напрямку руху транспортних засобів.

Не відображено дорожньої розмітки.

Не позначено гальмівного сліду автомобілів. Через це в суді буває складно довести, що водій дійсно тиснув на гальма, намагаючись уникнути зіткнення.

Невірно відображено розміри проїзної частини.

Неточно визначено пошкодження автомобілів, що надалі заважає встановити всі обставини події.

На відміну від протоколу, порушення у схемі ДТП суд може усунути, передавши матеріали справи правоохоронним органам для доопрацювання. Поки ці матеріали доопрацьовуватимуть, зазвичай закінчується тримісячний строк для притягнення до адміністративної відповідальності.

Що потрібно робити  у разі потрапляння у ДТП?

Сфотографуйте пошкодження автомобілів, що потрапили у ДТП. Із різних ракурсів зафіксуйте розташування дорожніх знаків і автомобілів після зіткнення, розмітку, стан дорожнього покриву.

Намагайтеся визначити, чи не встановлено поруч із місцем ДТП камер відеоспостереження, в об’єктиви яких міг потрапити інцидент.

Уважно вивчіть протокол, схему ДТП і власні пояснення. Перечитайте кілька разів перед підписанням. Виявивши неточності або невідповідності, укажіть на це інспекторові поліції.

Бажано придбати в автомобіль відеореєстратор, купити книжку ПДР у бардачок або завантажити їх на свій смартфон. А також мати під рукою телефон адвоката, який зможе надати екстрену правову допомогу у разі ДТП.

 

Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.