Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

1 лютого - Макаров день. Народні прикмети

По цьому дню наші пращури судили про весну. Ясна погода віщувала, що тепло прийде скоро: «На Макара крапель — у весну ранню вір». А ось якщо у цей день крейди заметіль — її ж слід було очікувати і на Масницю.Народний свято «Макаров день» відзначається 1 лютого (за старим стилем – 19 січня).
В церковному календарі це день вшанування пам'яті преподобного Макарія Великого. Інші назви свята: «Макар-весноуказчик», «День Макарія», «Макарій Великий», «Макар ясний». Святий Макарій жив у Єгипті.
Після смерті батьків він пішов у Фаранскую пустелю. Через кілька років став учнем святого Антонія Великого. У 40 років став священиком і настоятелем у ченців, що жили в Скитської пустелі. Щодня його відвідувала велика кількість людей, які просять допомоги або ради. Щоб хоч трохи часу проводити в молитвах, Макарію довелося викопати печеру під своєю келією, в якій він переховувався. Йому приписують багато дива, серед яких навіть воскресіння мертвих.
Недарма, видно, називають в народі лютий дволиким місяцем, не без підстави помічаючи: «Лютий боки гріє, ноги студить». Але ні люті його холоду, ні затяжні хуртовини нікого вже особливо не страшать, тому що «як не злися лютий, а весна все одно з'явиться». Ось і Макарій, перший лютневий день, «про весну задумався», витягнувши бурульки-капельник до самої землі, немов збираючись спробувати, добре матінка вкрита снігом. Чи варто розстаралися: сонце хмарами завісити, вулицями порошу погнати, заліпити крижаний павутиною вікна селянських будинків, нагадуючи безтурботним людям про те, хто зараз на Русі господар. Прізвисько Макара — весноуказчик — сам говорить про своє походження.
По цьому дню наші пращури судили про весну. Ясна погода віщувала, що тепло прийде скоро: «На Макара крапель — у весну ранню вір». А ось якщо у цей день крейди заметіль — її ж слід було очікувати і на Масницю.
Крім того, погода на Макара передбачала погоду на весь лютий. Але холод в цей день — а значить, і протягом усього місяця — говорив про те, що літо буде сприятливим.
В цей день було прийнято вимовляти спеціальні слова, заговаривающие зубний біль.
Ті, кому потрібна була допомога в освіті розуму, молилися святому Іоанну Златоусту.
У Макарьев день небажано було працювати. 1 лютого склалася традиція зустрічатися з близькими та друзями за чашкою гарячого чаю.
Макаром в старовину називали мужичка, що славився пройдохой і шахраєм. Мовляв, він душею не худ, а просто шахрай. Але ось чайок з ним попити — одне задоволення!
Вранці — лікувальний чай. В цей день растапливали самовар за допомогою валянок. Вважалося, що після цього валянки знаходять силу виліковувати хвороби ніг. Той, хто буде їх носити, зможе вилікувати ноги і захистити себе від інших недуг на цілий рік. Особлива увага приділялася вогню в печі. Якщо вдавалося розпалити відразу всі поліна так, що гирлі печі ставало золотим, то в будинку буде панувати мир і достаток.
Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.