Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

Такої епідситуації з туберкульозом на Закарпатті не було останні 20 років

 

Sad sick brothers, 2 and 15 years 

Про це під час прес-конференції повідомив генеральний директор ОКТМО «Фтизіатрія» Василь Скрип.

У минулому році на Закарпатті зафіксували 17 випадків захворювання дітей на локальні форми туберкульозу. Причиною цьому, зі слів медиків, є дворічна відсутність в області вакцини БЦЖ.

«На щастя, зараз маємо достатню кількість цієї вакцини, і туберкуліна (діагностичної проби). Утім ми не змогли до кінця року компенсувати і допрацювати усе те, що було втрачено у попередні роки, – розповідає Василь Скрип. – Взагалі епідситуація в Україні невтішна. Наша держава входить в число 18 країн Європи із найвищем рівнем захворюваності на туберкульоз. Найстрашніше те, що ми в п’ятірці тих країн, де найвищий рівень мультирезистентного туберкульозу (при якому людина має стійкість організму до двох основних препаратів лікування). Що стосується Закарпаття, то за 2016 рік у нас зафіксоване незначне збільшення захворюваності на туберкульоз – 60,9 на 100 тис населення».

2

Туберкульоз – це хвороба злиденних, переконують лікарі. І країн, і людей.

Аналіз соціальної структури хворих на туберкульоз у 2016 році демонструє, що серед вперше виявлених хворих 80,1% становлять представники соціально незахищених верств населення.

Запорука того, що ви не захворієте – це здоровий спосіб життя. Людина, яка добре харчується, відпочиває, веде активний спосіб життя ніколи не захворіє на туберкульоз. Навіть, якщо вона буде тривалий час в оточенні хворих на бацелярні форми сухот. Її імунна система просто не дозволить їй захворіти. Зрозуміло, що усі інші стани, які призводять до зниження тонусу імунної системи можуть спровокувати це захворювання.

Тому медики радять прислухатися до свого здоров’я та не займатися самолікуванням.

Скарги на кашель більше трьох тижнів з виділенням мокротиння, можливий біль у грудній клітці, підвищена температура – потрібно негайно звертатися до терапевта, який зробить обстеження для того, щоб виявити, чи є туберкульоз, чи немає. Якщо терапевт запідозрив туберкульоз, то він направляє в туберкульозний диспансер, щоб довели наявність цього діагнозу.

Взагалі стан боротьби з туберкульозом тільки на 10-15% залежить від медичних заходів.

«Мене часто запитують, чому рівень захворюваності на туберкульоз в Україні не знижується, а навіть підвищується, – зазначає Василь Скрип. – Тоді, я відповідаю, чи є у нас на це об’єктивні фактори. Чи зменшився у нас рівень бідності? Чи стало краще жити? Чи рівень санітарної культури підвищився? Відповідь одна – ні».

Медики наголошують, що статистика є досить недостовірною, адже вона відображає (до прикладу, на Закарпатті – 60,9 на 100 тис населення) конкретно знайдені випадки. А є безліч хворих, які не звертаються у медичні заклади. Тож реальна статистика є значно вищою.

Тож бережімо себе і дбаймо про здоров’я!

Довідка

Традиційно у березні на Закарпатті стартував місячник боротьби з туберкульозом.

Туберкульоз — це інфекційне захворювання, яке викликається мікобактеріями туберкульозу. Збудник туберкульозу був відкритий у 1882 році німецьким ученим Робертом Кохом, тому він ще також називається «паличкою Коха». Свою назву хвороба отримала на початку ХІХ століття, коли під час розтину померлих від туберкульозу на внутрішніх органах знаходили патологічні зміни у вигляді невеличких горбочків — «tuberculum». Відомі й інші назви цього захворювання — горбковиця або сухоти.


Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.